fbpx

Gülüş tasarımı ile herkes güzel bir gülüşe sahip olmak isteyebilir. Özellikle fotoğraflarda, biber gerçekleşen görüşmelerde ya da ayna karşısında kendinize bakarken dişlerinizi beğenmeyebilirsiniz. Artık günümüz daha bir dijital olduğundan dünyada artık herkes video ve resim paylaşımları yapıyor. Bu sebeple yüzün en önemli aksesuarlarından biri olan dişlerin mükemmel ve sağlıklı olması isteniyor.

Diş kliniğimize gelen hastalarımızın büyük bir bölümü gülüşünü değiştirmek istediklerini klinik hekimlerimize belirtiyorlar. Böylece gülüş estetiği yaptırmak isteyen tüm hastalarımıza en iyi tedaviyi uyguluyoruz. Böylece hastaların istedikleri gülüşe sahip olmalarını sağlıyoruz. Peki, gülüş tasarımı nedir?

GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR? Gülüş Estetiği Nedir?

gulus-tasarimi
Gülüş Tasarımı

Çeşitli sebeplerle estetik açıdan bozuk olan dişler olabilir. Böylece hastaların dudak, çene ve diş pozisyonuna göre işlem yapılmasına gülüş tasarımı denmektedir. Estetik diş hekimliği denince akla gelen ilk işlemlerden biri Hollywood gülüş estetiği işlemidir. Tamamen kişinin ihtiyaçlarına yönelik farklı işlemlerin uygulandığı bir operasyondur.

Gülüş tasarımı yapılırken hastaların doğal ve estetik bir gülüşe sahip olmaları hedeflenir. Bu nedenle yapılacak işlemin alanında uzman diş hekimleri tarafından yapılması önem arz etmektedir. Galaksi Diş Kliniği olarak gülüş estetiği yaptırmak isteyen hastalarımıza oldukça hassas yaklaşmaktayız. Hayallerinizdeki gülüşe kavuşmak için uzman diş hekimlerimiz ile görüşebilirsiniz. Peki, gülüş estetiği nasıl yapılır? Dijital gülüş tasarımı nedir?

GÜLÜŞ TASARIMI NASIL YAPILIR?

Dijital diş hekimliği tedavilerinde gülüş estetiği önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle ilk aşama hastanın beklentilerini doğru bir şekilde anlamak ve uygulamaktır. Böylece uygun şartlar sağlandığında uygulanacak aşamalar şöyledir:

 • Hastanın ağız ölçüsü alınır. Ardından hazırlanmış olan dijital gülüş tasarımı modelleri üzerinde var olan problemler belirlenir.
 • Ardından gerekli planlamalar yapılır ve hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları dijital ortama aktarılır.
 • Bilgisayar ortamında özel dijital programlar sayesinde gerekli ölçüler yapılır. Daha sonra yüz şekline göre bir uyum hesaplanır.
 • Tedavi bitiminde oluşacak olan en yakın görüntüler yine bu programlar ile hastaya gösterilir.
 • Hasta ağzına uygun bir şekilde hazırlanmış olan geçici gülüş tasarımı estetik diş modelleri hastaya gösterilir ve hastanın fikri alınır. Daha sonra gülüş estetiği için gerekli planlamalar yapılır.
 • Eğer ortodonti üzerine bir tedavi gerek görülmezse ilk olarak diş etlerinde meydana gelen seviye bozuklukları düzenlenir.
 • Diş eksikliklerinin var olması durumunda planlanmış ola implant işlemleri ve gerekli görülen diğer cerrahi uygulamalar hastaya uygulanır.
 • Cerrahi uygulamalar uygulandıktan sonra hastanın iyileşmesi beklenir. Bu iyileşme süresi tamamlandıktan sonra eğer ihtiyaç duyulursa hastaya diş beyazlatma işlemi uygulanır.
 • Tüm bu aşamalardan sonra dişlerde daha önce olan görsel ve biçimsel bozukluklar ihtiyaç duyulursa kompozit dolgular yardımıyla giderilir.
 • Eğer bu yöntem yeterli gelmezse porselen lamine ve diş kaplama yöntemleri ile zirkonyum gülüş tasarımı yapılır.
 • Porselen lamine tedavisi durumunda genellikle dişlerde aşındırma pek yapılmaz. Gerekli görülürse minimal seviyede aşındırmalar yapılır.
 • Porselen ya da zirkonyum diş kaplama uygulamalarının yapılması uygun görüldüyse işlemler sırasında hastanın tekrar fikri alınır ve uygun görülürse değişiklikler yapılır.
 • Bütün bu işlemler esnasında ve provalarda hastanın dudak şekli ve konturu da dikkate alınır ve hedeflenen gülüş estetiği son şeklini alır.

GÜLÜŞ TASARIMI HANGİ DİŞLERE YAPILIR?

gulus-tasarimiGülüş estetiği işleminin içerisinde birçok farklı işlem bulunmaktadır. Bu işlemler hastaların diş yapısına göre değişebilmektedir. Bu nedenle dişleri arasında boşlukları olan, diş taşları bulunan ya da dişlerinin rengini beğenmeyen kişilere göre işlemler değişebilir. Bunun yanında diş diziliminde uyumsuzluklar olan, diş etinin görünümü estetik olamayan kişiler gülüş estetiği uygulamaları yaptırabilirler.

Tüm bu işlemlerden önce mutlaka diş hekimi muayenesi önemlidir. Tüm dişler genel bir kontrolden geçer ve hangi dişlere uygulama yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Peki, gülüş tasarımı işleminde dişler kesilir mi?

GÜLÜŞ TASARIMINDA DİŞLER KESİLİR Mİ?

Gülüş estetiğinde dişlerin kesilmesi veya törpülenmesi, tedavinin seyrine göre farklılık gösterebilir. Diş hekiminin uygulayacağı tekniklere göre dişlerin kesilip kesilmeyeceği farklılık gösterir. Bu sebeple yapılacak işlemlerin nasıl olacağına hastanın hikâyesi ve hekimin yapacağı tedaviler karar verecektir. O halde gülüş estetiği ne kadar sürer?

GÜLÜŞ TASARIMI NE KADAR SÜRER?

Gülüş estetiği tedavisi işlem yapılacak olan dişlerin sayısına ve kullanılacak olan tekniklere göre farklılık gösterir. Bununla birlikte gülüş estetiği işlemi genellikle birkaç saat sürmektedir. Ancak, daha geniş kapsamlı bir tedavi yapılması durumunda işlem süresi uzayabilmektedir.

GÜLÜŞ TASARIMI KALICI MIDIR?

Gülüş estetiği tedavilerinin kalıcı olup olmaması hem hekime hem de hastaya bağlıdır. Özellikle hastanın ağız sağlığı ve ağız hijyeni uygulamalarına da bağlıdır. Tedavinin bitmesinin ardından hasta diş fırçalama, diş ipi kullanma ve ağız gargarası uygulamalarına aksatmadan devam etmelidir. Ardından yılda iki kez hekim kontrollerini aksatmamalıdır.

Hastanın ağız bakımına dikkat etmesi ve doğru tedavi yöntemleri kullanılması ömür boyu süren kalıcı bir estetik gülüş tasarımı açısından çok önemlidir. Kalıcı bir estetik bir gülüş yaptırmak için Galaksi Diş Kliniği hekimlerimizle görüşerek randevu alabilirsiniz. Peki, gülüş tasarımı kimlere yapılır?

GÜLÜŞ TASARIMI KİMLERE UYGULANIR?

Gülüş estetiği işlemi için kişilerin diş ve diş etlerinin renginden veya şeklinden memnun olmaması yeterlidir. Bu sebeple gülüş estetiği işlemi genel olarak aşağıdaki kişilere uygulanmaktadır.

 • Çarpık diş problemi olan kişiler,
 • Dişlerinde lekelenme ve sararma olan kişiler,
 • Köpek dişi önde veya geride olan kişiler,
 • Diş boylarının uzun veya kısa olması,
 • Diş eti problemleri olan kişilerde gülüş estetiği uygulanmaktadır.

GÜLÜŞ TASARIMI İÇİN YAŞ SINIRI KAÇTIR?

gulus-tasarimiGülüş tasarımı tedavi yöntemleri sınırlı değildir. Bu nedenle gülüş estetiği her yaş grubuna uygulanabilir. Burada önemli olan hastanın hikâyesi ve doktorun vereceği karardır. Bu nedenle çocuğunuz veya kendinizde gülüş estetiği işlemi istiyorsanız mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene olmanı gerekmektedir. Peki, gülüş estetiği yaptırmak sağlıklı mı?

GÜLÜŞ TASARIMI YAPTIRMAK SAĞLIKLI MI?

Gülüş estetiği işlemi sağlıklı ve güzel bir şekilde yapıldığı takdirde diş ve diş etlerine herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat hastaya yanlış yapılan teknikler ve tedavi yöntemleriyle dişlerde geri dönüşü olmayan hasarlar yapılabilir. Bu nedenle estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış doktorlar ile yapılmalıdır. Bu nedenle uzman estetik diş hekimleri için Galaksi Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Öncesi-Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gülüşünüz üzerinde tasarım yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. Öncesinde ve sonrasında göz önünde bulunduracağınız bu durum neticesinde daha etkili sonuçlar elde edebiliriniz. Aynı zamanda memnuniyetinizi de arttırmanın yolu buradan geçmektedir.

Hastalar genellikle uygulama öncesi durumlarla değil, sonrasında dikkat etmeleri gereken konuları merak etmektedir. Halbuki tedavi süreci öncesi ve sonrasıyla bir bütündür. Doğru sonuçları alabilmek, kolay iyileşmek adına mümkün mertebe süreci iyi yönetmek gerekir. İşte, konu hakkında bilmeniz gereken bazı detaylı bilgiler.

Tasarım Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Tahmin edeceğiniz üzere tedavi öncesinde dikkat etmeniz gereken ilk unsur klinik ve doktor yetkinliğidir. Diş hekiminize doğru karar vermelisiniz. Aksi takdirde pişmanlıklar ve beraberinde estetik kaygılar da gelecektir. Bu aşamada araştırmalarınızı iyi yapmalı mümkün mertebe birden fazla klinik gezerek incelemenizi sürdürmelisiniz.

Araştırmalarınızı yaparken internetten yararlanabilirsiniz. Ancak tek yönlendirici unsur da bu olmamalı. Çünkü birçok internet sitesinde yanlış ve dolandırıcı yorumların varlığı hasta adaylarımızı olumsuz etkilemektedir. Galaksi Diş Kliniği diş hekimleri olarak bizler hastalarımızla birebir görüşmeler yapmayı daha uygun buluyoruz.

Psikolojinizi ve işlerinizi de bu tedavilere göre ayarlamanız gerekebilir. Öncelikle bu değişim psikolojinizi olumlu etkileyecektir. Ancak buna ne kadar hazırsınız ve emin misiniz? Sonradan pişmanlık yaşarım düşünceniz var mı? Bu gibi soruları düşünerek kararınızı vermelisiniz. Diğer taraftan ortalama 10-15 günlük iyileşme gerektiren tedaviler olmanız gerekir buna göre de işlerinizi ayarlamalısınız.

GÜLÜŞ TASARIMI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Gülüş estetiği tedavisinden sonra dişlerde az da olsa hassasiyet yaşanabilir. Bu sebeple tedavinin ardından birkaç gün sert ve zor çiğnenen besinleri tüketmemekte vardır. Böylece yumuşak besinlere yönelerek tedavinin seyrini de olumsuz etkilememiş olursunuz. Bunun yanında;

 • Hollywood smile tedavisinde sonra ağız ve diş sağlığı hijyenine dikkat etmek gerekir.
 • Mutlaka dişler fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalıdır.
 • Diş hekimi kontrolleri aksatılmamalıdır.
 • Alkol, sigara gibi ürünlerden uzak durulmalıdır.
 • Asitli içeceklerin de tüketimi durdurulmalı ya da en aza indirilmelidir.

GÜLÜŞ TASARIMI YAPTIRANLARIN YORUMLARI NASIL?

gulus-tasarimiMükemmel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin en çok istediği tedavilerden biri diş estetiği işlemleridir. Bu nedenle de kim neler yaptırmış, hangi klinikleri tercih etmiş, gülüş tasarımı fiyat ne kadar gibi birçok konuyu gündeme getirebiliyorlar. Özellikle kullanıcı deneyimine önem veren hastalar kendileri gibi bu tedavi sürecinden geçmiş olan kişilerin yorumları ile daha da rahatlayabiliyorlar.

Gülüş tasarımı öncesi-sonrası fotoğraflar ile birçok hasta hayalindeki gülüşün nasıl olacağına dair fikir edinebiliyor. Özellikle başarılı kliniklerde tedavi olan hastaların süreçten çok memnun olduğu gözlemlenmiştir. Bu sebeple olumsuz deneyim yaşayan hastaların büyük bir bölümü yanlış tedavi ve hekim seçiminden kaynaklı çok sorun yaşamışlardır.

Sizlerde Galaksi Diş Kliniği dental gülüş tasarımı bölümü alanında uzmanlaşmış hekimlerimiz ile görüşerek gülüş estetiği fiyatları 2023 tarifesini öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki iletişim numaralarından bizlere ulaşmak veya kliniğimizi ziyaret etmek olacaktır.

Adres: Ataköy Towers B Blok Kat: 1 D: 24 İstanbul
Telefon: 0 212 803 4490 veya 0 545 372 5485
Mail: info@galaksidiskliniği.com

 

Gülüş Tasarımı Fiyat Ne Kadar?

Hollywood Smile olarak da adlandırılan bu işlemlerin fiyatları hakkında internetten bilgi verilmesi yasaktır. Bizzat hastaların kliniğimizi ziyaret ederek ücret hakkında teklif alması gerekir. Galaksi Diş Kliniğimize yapacağınız ziyarette ağız ve diş yapınıza da en uygun olacak olan yöntemleri birlikte seçmiş olacağız. Bunun sonucunda da ücretler hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Hollywood Gülüş Estetiği ile Gülüş Tasarımı Aynı mı?

Daha önce de bahsedildiği üzere Hollywood Smile olarak da toplum arasında kullanımı mevcuttur. Ancak genel gülüş, diş tasarımı ile bu uygulama aynı değildir. Genel tasarım yapılırken hastanın ihtiyacı olan uygulamaya bağlı olarak ilerlenir. Bu kimi zaman zirkonyum kaplama olabileceği gibi kimi zaman ortodonti uygulaması da olabilir.

Diğer taraftan Hollywood Smile uygulamasında ise tek bir uygulama yapılır. Bembeyaz diş görünümüne sahip olmak için özel olarak kaplamalar dişe uygulanmaktadır. Porselen kaplama gibi olan bu diş görünümü kendi başına uygulama olacağından birebir aynı anlama geldiklerini söylemek mümkün değildir.

Sık Sorulan Sorular

Uygulama ve tedaviye yönelik kliniğimize en çok yöneltilen sorular ve cevapları şu şekildedir:

Gülüş Tasarımı Ne Demek?

Estetik anlamda ağız ve diş görünümünden memnun olmayan hastaların, hayalindeki görünüme kavuşturmak adına yapılan tüm işlemlerdir. Tasarım denir çünkü öncesinde ayrıntılı gözlem ve planlama yapılarak süreç tasarlanmaktadır. İçeriğinde birden fazla uygulama yöntemi bulunmasıyla hastaya estetik bir diş yapısının kazandırılması hedeflenir.

Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadar?

Tasarım fiyatları planlama ve uygulama sırasında tercih edilecek olan yöntemlere göre değişiklik gösterir. Kaplamalar görece daha uygun fiyatlı iken ortodonti ya da implant gibi daha zorlu tedavilerin ücretlerinde artış oluşabilmektedir.

Gülüş Estetiği Kalıcı mı?

Yapılacak uygulamanın yöntemi, uzmanın bilgisi ve tecrübesine göre kalıcılığı belirlenecektir. Doğru bir klinik ve diş hekimi seçtiğiniz takdirde diş tasarımınızın kalıcı olma olasılığı yüksektir.

Gülüş Tasarımı için Ne Yapılır?

Diş ve ağız tasarımı kapsamında; ortodonti, zirkonyum ya da porselen kaplama, implant, diş beyazlatma gibi uygulamalar gerçekleşir. Aynı zamanda pembe estetik denen diş eti estetiği de yaygın olarak kullanılmaktadır.