fbpx

Hızlandırılmış Ortodonti

Hızlandırılmış Ortodonti

Ağızda daha az tel barındırması sebebiyle genelde tercih sebebi olan Self ligating braketli ortodonti sistemi, sürtünmesizdir. Konfor açısından da ideal olan bu sistemde normalde dişlerin üzerine yapıştırılan braketler ortodonti uzmanları tarafından konur. Bu sistem ile ince tellere bağlanan teller yerinden oynayabilir, yemek yedikçe hareket edebilir ve alveol mukozayı irite edebilirler.

Diş hareketini de oldukça hızlandıran bu sistemde estetik versiyonlar da mevcut olup herkese rahatlıkla uygulanabilir. Yani, “tel takma” konusuna sıcak bakan ancak estetik duruşta bekleyen tüm hastalara bu sistem porselen braketle kombine edilerek uygulanabilir.

Hepimiz rahatça konuşup gülmek istiyoruz. Gülerken fiziksel görünümümüzle ilgili endişe etmek istemiyoruz. Ortodontik problemler yüz estetiğini bozuyor ve ağız sağlığını tehdit ediyor. Fiziksel görünüme zarar vermesinin yanında psikolojik problemlere de neden oluyor. Bugün her yaştan insan tedavi olabiliyor ve daha estetik bir görüntüye kavuşuyor. Ortodontik tedavi ile ilgili bazı insanların endişeleri olabiliyor. Tedavinin uzun sürmesi ile yaşam kalitesini düşüreceği gibi düşüncelerle insanlar tedavilerini erteleyebiliyor. Oysa bir defa ortodontik tedavi sürecinden geçildikten sonra ömür boyu sürecek bir görünüm memnuniyeti, sağlıklı ağız yapısı ve estetik gülümseme gibi büyük kazanımlar elde edilir. Galaksi Diş Kliniği kliniği olarak estetik gülüşlere en kısa ve pratik zamanda ulaşmanız için size imkan sağlıyor.

Diş Sorunlarınıza Hızlı Çözümler

Ortodontik tedavi sırasında dişi çevreleyen dokudaki biyolojik aktiviteyle birlikte kemik ve diş eti yeniden şekillenir. Bu esnada dişler de ortodonti uzmanı tarafından daha estetik ve sağlıklı pozisyonlarına alınabilir. Ortodontik diş hareketini sağlayan bu biyolojik aktivite ve yeniden şekillenme, ortodonti bilimindeki ve teknolojideki güncel gelişmeler sayesinde artık daha hızlı. Tedavi sırasında meydana gelen diş hareketi, temel olarak mikro titreşim veya lazer enerjisi uygulamalarıyla cerrahisiz ya da minör cerrahi yöntemlerle hızlandırılabilir.

Hızlandırılmış Ortodonti Tedavi Ne Kadar Sürer?

Diş hareketinin cerrahi olmayan yöntemlerle hızlandırılması amacıyla dişlerin köklerini çevreleyen dokuda biyolojik aktiviteyi arttırmak için mikro titreşimlerden veya ışık enerjisinden faydalanılır. Tedavide dişlere mikro titreşim veren FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) onaylı, şarjlı bir cihaz kullanılır. Bilgisayara da bağlanabilen bu cihaz sayesinde ortodonti uzmanı tedavinin ara kontrollerinde hastanın günlük kullanımlarını takip edilebilir. Bilimsel çalışmalar, düzenli uygulandığında tedavi süresinin yüzde 30 oranında kısalabildiğini gösteriyor. Bu metot lokal anestezi altında diş etlerine ufak cerrahi müdahaleler içeriyor. Çok kısa bir sürede yapılıyor, 10 dakikalık bir uygulama süresi var. Hastaların diş etlerine bir takım titreşimli cihazlar ile ultrasonik dalgalar uygulanıyor. Bu metot ile tedavi süreleri %30-40’a varan oranlarda azaltılabiliyor. 1 yıl sürecek tedavi 7-8 aya düşebiliyor. Ve biz Galaksi Diş Kliniği ekibi, size kısa ve pratik yollardan estetik gülüşlere kavuşmanız adına çalışmalarımıza büyük bir gayretle devam etmekteyiz.