fbpx

Pembe Estetik

Pembe estetik uygulaması kısaca diş eti uygulaması olarak bilinmektedir. Diş eti estetiği yapılarak hastaların daha güzel bir gülüşe sahip olması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda hastaların psikolojik ve fizyolojik olarak iyileşmesi sağlanır. Galaksi Diş Kliniği kapsamında yaygın olarak bu tedaviyi gerçekleştirmekteyiz.

Güzel bir gülüş için dişlerin beyaz ve düzgün sıralanması her zaman yeterli olmaz. Diş etlerinin uyumu da son derece önemlidir. Uyumdan anladığımız diş etlerinin sağlığı rengi ve dişlerde olan seviyesidir. Güzel bir gülümseme için dişlerin diş etinin ve dudakların uyum içinde olması gerekir. Gülüş sırasında diş etleri gereğinden fazla görünüyorsa lazer yardımı ile diş etleri kesilir ve şekillendirilir. Diş boylarında seviye farklılıkları varsa onlar kendi aralarında dengelenir.

Diş Estetiği Nedir?

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik; diş etinde var olan olumsuz görünümü ortadan kaldırmak için uygulanan tedavidir. Estetik görünümü elde etmek ya da dişlerle uyumu tamamlamak adına bu uygulama gerekebilmektedir. Çünkü birçok hastanın diş etlerinde sorun meydana gelebilmektedir.

Uzman diş hekimleri tarafından dişeti estetiği kapsamında birden fazla yöntem kullanılabilmektedir. Her yöntemin temel hedefi hastanın psikolojik ve fizyolojik olarak iyi hale gelmesidir. Sonuç olarak bahsi geçen estetik dişler de ancak diş eti estetiği ile mümkün kılınmaktadır.

pembe-estetikPembe Estetik Nasıl Yapılır? Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastalara pembe estetik uygulaması yapılabilmesi için birden fazla yöntem imkânı vardır. Her bir yöntem kendi içerisinde değişik uygulamaya sahiptir. Bu yüzden ortak bir uygulama yönteminden ve nasıl yapılır cevabından bahsedebilmek mümkün değildir.

Eğer net bir cevap almak isterseniz Galaksi Diş Kliniğimizden randevu alarak bilgi edinebilirsiniz. Çünkü diş ve dişeti durumunuza göre size uygulama aşamaları tek tek anlatılacaktır. Diğer taraftan ortalama bir tedavi yöntemi ve aşamalarından kısmi olarak bahsedebiliriz.

Lokal anestezi uygulaması ile burada uyuşma sağlanmaktadır. Uyuşmadan dolayı hastanın hissetmesi mümkün olmaz. Bu andan itibaren seçilen yönteme göre diş etleri kesilebilir, şekillendirilebilir ya da uzatılabilir.

DİŞ ETİ ESTETİĞİNDE TEDAVİ YÖNTEMLERİ Neler?

Günümüz şartlarında pembe estetik yöntemleri birden fazladır. Her bir yöntem farklı sorunlara yönelerek uygulanmaktadır. Burada bahsedilen tüm yöntemler uzman diş hekimi tarafından hastalara kısa sürede gerçekleştirilir. Kısa süre içerisinde iyileşme sağlanır ve kişi rahatlıkla ağız ve dişlerini kullanabilir hale gelecektir.

Tedavi Yöntemleri Açıklaması
Gingivektomi Diş etlerinde düzensizlik veya büyümeler mevcutsa “rezektif” yani diş etinin kesilip uzaklaştırılmasına yönelik işlemler uygulanır. Bu işlemler gingivektomi (diş etinin kesilmesi) ve gingivoplasti (diş etinin düzeltilmesi) işlemleridir
Gingovoplasti Diş etlerinin kesilmesi gerekmeden gerçekleşecektir. Burada düzensizlik ya da büyüme mevcutsa eğer sadece tedavi ile şekillendirmesi yapılır.
Flep Bazen daha ileri durumlarda diş çevresindeki kemiğin de diş etleriyle birlikte şekillendirilmesi ihtiyacı doğar, bu durumda ise flep dediğimiz diş eti operasyonunun uygulanması gerekir.
Rejenerasyon Diş eti çekilmesi nedeniyle oluşan pembe estetik problemleri ise “rejenerasyon” (yeni doku oluşumu ve tamir) işlemleri ile giderilebilir
Diş Eti Grefti Diş eti çekilmelerini kapatmak ve açık kök yüzeyinin üzerinde yeni diş eti oluşturmak için bağ dokusu veya diş eti grefti uygulamaları yapılarak pembe estetiği sağlamak mümkün olabilmektedir.

pembe-estetikDişler az görünüyor ve boyları kısa ise diş etlerine müdahale edilerek kron boyları uzatılır. Bazı durumlarda da büyümeleri görülür. Fazla olan diş eti dokusunun çıkarılmasına gingivoplasti diyoruz. Pembe estetik için uygulanan yöntemlerden biridir. Diş eti gülümsemesinin çok fazla olduğu (gumy smile) durumlarında cerrahi yöntemle çözülemiyorsa botox yöntemi de bir tercih sebebidir.

Estetik alanda çok kullanılan botox diş etlerinde de kullanılabilir. Üst dudağın üzerinde burun deliklerinin altında 2 noktaya uygulanan botox ile dudağın biraz daha düşmesi sağlanarak diş etlerinin diş etlerinin fazla görünümü bir ölçüde engellenmiş olur.

Güzel bir gülümseme, estetik anlamda ise gülüşünüzün güzel olması insanları cezbeder. Tüm dişlerin aynı oranda olmayan ama belli bir oranda sabit olarak seyreden diş eti seviyesi vardır. Bazı hastalarda diş eti seviyesi gülme hattının içerisinde yer alır (gummy smile). Bu problemle Galaksi Diş Kliniği kliniğimize başvuran hastalarımıza bir veya iki seans lazerle veya klasik yöntemlerle diş eti profili ağrısız, kanamasız ve dikişsiz olarak istenilen mükemmel estetik yapısı olan dişlere sahip oluyorsunuz.

Pembe Estetik Öncesi Sonrası Ne KAdar Sürer?

Tedavi süresinin yaklaşık 30 dakika ila 1 saat arasında sürdüğü, bazen oldukça basit dokunuşlar ile dakikalar içinde pembe estetiği tekrar geri kazanmak mümkün olabilmektedir. Diş eti iyi bir bakımla çok kolay iyileşen bir dokudur ve yapılan işleme göre 10-21 gün arasında tamamen iyileşmektedir.

Dişeti grefti: Dişeti çekilmesinin fazla olduğu bölgelere doku ilave ederek uzamış gibi görünen diş boylarını seviyelendirmek mümkündür.

Dişeti efektli porselenler: Tamamen dişeti çekilmesine ugramis ve cerrahi olarak telafisi zor veya imkânsız bölgelere dişeti rengini taklit eden porselen uygulamalar yapılabilir

Pembe Estetik Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalı?

Pembe estetik sonrası bakım yapmak oldukça önemlidir. Bakım yapılmadığı müddetçe kişilerin diş etlerinin iyileşmesi mümkün olmayacaktır. İyileşse dahi iyileşme süresindeki artış hastayı olumsuz etkileyecektir. Bundan dolayı öncelikle bireylerin diş hekiminin belirttiği durumlara dikkat ederek süreci atlatması önerilmektedir.

Diş hekimi tarafından bu aşamalarda belirli ilaçlar verilebilmektedir. İlaçların düzenli kullanılmasıyla o alandaki yaralanmalar iyileşecektir. Diğer taraftan diş eti ve dişlerin hijyenine dikkat etmeniz gerekecektir. Sağlanacak temizlik neticesinde herhangi bir sorun yaşanmadan iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

pembe-estetik
Pembe Estetik

Diş Eti Estetiği Yaptıranlar Kimlerdir?

Günümüzde söz konusu dişeti estetiği olduğunda her zaman bir sebep olması gerekmemektedir. Özellikle birçok ünlü tarafından sebepsiz bir şekilde sadece estetik amaç uğruna uygulama yapılabilmektedir. Bu aşamada sorun yaratan sebepler ve bundan dolayı tedavi uygulanan sebepler şu şekildedir:

  • Diş etinde uzama ve şekilde bozukluk yaşayan,
  • Dişetinin dişler üzerine aşırı yığılması,
  • Diş etlerinde çekilme meydana gelmesi,
  • Dudak ve diş yapısının yerinde bozukluk yaşayanlar.

Pembe Estetik Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Diş eti estetiği olan bireylerin dikkat etmesi gereken çeşitli unsurlar söz konusudur. Uygulama sonrası iyileşme süreci ortama olarak 15 gün sürecektir. Bu iyileşme süreci sırasında dikkatli olunmadığı müddetçe hasta olumsuz etkilenecektir. Genel olarak pembe estetik sonrası şunlara dikkat edilmeli:

  • İlk günlerde sert gıdalar ile beslenilmemesi gerekir.
  • Çok sıcak ve çok soğuk içecekler tüketilmemeli.
  • Baharatlı yiyeceklerden bir müddet uzak durulmalı.
  • Her yemek sonrası diş ve ağız hijyeni sağlanmalı.
  • Diş hekimi tarafından önerilen ilaçlar eksiksiz kullanılmalı.

Dişeti Estetiği Kaç Yaşından Sonra Yapılabilir?

pembe-estetikÇocukluk yaşlarında diş eti estetiği önerilmemektedir. Çünkü ilerleyen yaşlarda uygulanması mümkündür. Büyüme ile birlikte ağız yapısına değişim yaşanabilir. Ancak yetişkin bireylerin bu durumdan hem şikayetçi olma olasılığı yüksektir hem de ağızda değişim müdahale dışında mümkün olmaz.

18 yaşını geçmiş her birey tarafından pembe estetik yapılabilmektedir. Pembe estetik yaşı yetişkinlikle beraber başlayacaktır. Eğer bu yaşa uygunsanız herhangi bir sorun yaşamadan uygulama yapabilirsiniz. Elbette diş hekimi tarafından inceleme yapıldıktan sonra onay verildiği takdirde uygulamanın yapılabilmesi mümkün kılınacaktır.

Estetik Dişler için Hangi Diş Kliniği Seçmelisiniz?

Pembe estetik uygulaması her ne kadar cazip olsa da bireylerin doğru klinik bünyesinde tedavi olması gerekecektir. Aksi takdirde pişmanlık yaşanması muhtemeldir. Hastaların İstanbul diş eti estetiği kapsamında tercih edebileceği kliniklerden birisi Galaksi Diş Kliniği olacaktır.

Galaksi Diş Kliniği olarak senelerin tecrübesi doğrultusunda pembe estetik uygulamaya devam etmektedir. Estetiklerin şekli ve duruşu hastayla uzman arasındaki görüşmeye göre karar verilir. Bundan sonra kısa sürede uygulamaya geçilerek siz hastalarımıza hedeflediğiniz görünümü sağlıyoruz.

Pembe Estetik Zararlı mı?

Yanlış kliniklerde uygulama yapıldığı takdirde diş eti estetiği zararları oluşabilmektedir. Ancak tüm yöntem için zararlı olduğunu söylemek mümkün olmaz. Çünkü bu tedaviye ve bu alandaki uzmanlara haksızlık olacaktır. Zararlarının oluşmaması adına güvenilir kliniğe ulaşmalı buradaki uzmanlar ile anlaşılması gerekecektir.

Diş Eti Kestirme Fiyatları Ne Kadar? Pembe Estetik Fiyat 2023 Bilgisi

Güncel diş eti estetiği ve diş eti kestirme ücretleri klinikler arasında değişiklik göstermektedir. Kliniklerde genel olarak diş eti estetiği ücretleri hakkında hesaplamalar yapılmaktadır. Galaksi Diş Kliniği olarak da bizleri tercih eden hastalarımıza bu konuda bilgi sunuyoruz. Uygulanacak tedavi yöntemine göre fiyatlandırmaları kliniğimizde öğrenebilirsiniz.

Pembe Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Diş eti estetiği hakkında merak edilen çeşitli konular söz konusudur. Kliniğimize yöneltilen sık sorular ve cevaplar şu şekilde yer almaktadır:

Pembe Estetik Kaç TL?

Diş eti estetiği ücretleri seçilen yönteme göre değişecektir. Diş eti kesme fiyatları ile diş etine şekil verme ücretleri farklılaşmaktadır. Net bilgilendirme için kliniğe ulaşarak doğrudan muayene olmak gerekecektir.

Pembe Estetik Kimlere Yapılır?

Diş eti görünümünden ve dişlerle olan uyumundan memnun olmayan, estetik görünümü hedefleyen kişiler tarafından gerçekleştirilir. Temel sorun estetik kaygıdır. Estetik kaygıyı gidermek adına gerçekleşen bir durum söz konusudur. Uygulamaya başvuracak kişiler de bu tarz kaygıları yaşayanlar olmaktadır.

Pembe Estetik Kaç Seans?

Pembe estetik seansları ortalama 2-3 seans olarak gerçekleşmektedir. Ancak ortalamanın üzerindekini uygulamalarda mümkün olmaktadır. Yönteme bağlı olarak bazen 5-6 seans gerekebilir. Fakat genellikle en kısa seans içerisinde uygulamanın bitirilmesi hedeflenir.

Pembe Estetik Kalıcı mı?

Yapılan uygulamalar tamamen kalıcıdır. Tekrarlanması gereken bir uygulama yoktur. Sonrasında bozulma meydana gelmeyeceği için bir kere yaptırılması mümkün olunacaktır.

Pembe Estetik Ne Zaman İyileşir?

Ortalama olarak 11-15 gün iyileşmek için yeterlidir. Diş hekimi tarafından bahsedilen ve önerilen uygulamaları sürdürürseniz daha kısa sürede de iyileşebilirsiniz.