fbpx

Hızlandırılmış Ortodonti

Hızlandırılmış Ortodonti Nedir?

Hızlandırılmış ortodonti, ortodonti tedavilerinin getirdiği başarılı sonuçları daha verimli bir hale getirebilmek için geliştirilmiştir. Metal diş teli ya da lingual diş teli gibi uygulamaların süresinin azaltıldığı hızlandırılmış ortodonti, yeni teknik ve aletler kullanılarak süreci büyük ölçüde pratik bir forma dönüştürür. Hızlandırılmış diş teli ile normalde 2 buçuk yıla kadar varabilen tedavi süresi, olabildiğince erkene çekilir. Bu durum da haliyle yaşam kalitesini yükseltir, hasta memnuniyeti sağlar. Ayrıca geleneksel alternatifleri ile kıyasla daha az sayıda braket barındıran self ligating braketli ortodonti sistemi de kullanılabilir. Sürtünmesiz olan bu tellerin hareketli olması, yemek yeme esnasında da hareketliliği beraberinde getirir. Oluşturulacak kombinasyon seçenekleri ile ideal bir yapıya sahip olunabilir.

Hızlandırılmış ortodonti hem hasta hem de hekim perspektifinde sürecin kısalığı sayesinde avantajlı kabul edilir. Bir diğer avantaj, sağlığın yanında estetik bir görünümün de kazandırılması oluyor. Gelişen teknolojiler ile birlikte dışarıdan fark edilmeyen, dişi taklit eden uygulamaların yapılması da mümkün hale geliyor. Cerrahi işlem gerektirmeyen ya da basit cerrahi işlemler ile çözüme kavuşturulabilen problemler, hızlılığı ile iki taraf için de mantıklı görünüyor.

Doktorunuza Danışın
Tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi alın

Hızlandırılmış Ortodonti (Hızlandırılmış Diş Teli)

Herkesin hayali olan sağlıklı ve beyaz gülüşlere gelişen teknolojiler ile birlikte daha da kolay bir şekilde ulaşılabilir durumda. Ortodontik tedaviler etkili sonuçlar verir ancak hastalar, tedavi süresinin uzunluğundan yakınabilir. Ortodontideki dijitalleşmeler ile birlikte ortaya çıkan hızlandırılmış ortodonti, ortodontik tedavilerin süresini minimum seviyeye indirmeyi amaçlar. Sözü edilen bu hızlandırılmış ortodonti teknikleri sayesinde diş yapılarındaki ve dizilimlerdeki problemler, kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

Galaksi Diş Kliniği da ortodonti alanındaki tüm gelişmelerde olduğu gibi hızlandırılmış ortodontide de tüm süreci titizlikle yürütüyor. Alanında uzman ortodontistlerimiz, süreci kolay ve konforlu hale getirebilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Hızlandırılmış Ortodonti Nasıl Yapılır?

Hızlandırılmış ortodonti tedavisinin uygulamasında iki farklı yöntemden yararlanılır. Bunlar; acceledent ve propel isimleri ile ifade edilir. Son birkaç yıldır aktif olarak tercih edilen yöntem, acceledent isimli olanıdır. Tedavinin temeli, dişlere mikro titreşim verme işleminden oluşur.

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanmış olan şarjlı bir cihaz kullanılır. Kullanım, yalnızca 10 dakika sürer. Diş etlerine yöneltilen ultrasonik dalgalar, etkiyi gösteren başlıca unsurdur. Lokal anestezi yapılır, ufak cerrahi müdahalelere başvurulabilir.

Hızlandırılmış ortodontinin bir diğer boyutu, diş telleridir. Dişlerin durumu ve hasta, hekim arasındaki diyaloglar çerçevesinde seramik, metal, şeffaf, lingual ya da fastbraces diş telleri içinden seçim yapılır. Hızlandırılmış ortodontide ilk tercih, fastbraces adı verilen diş telleri olacaktır. Sözü edilen diğer diş telleri, geleneksel yöntemler olarak sınıflandırılır.

Geleneksel diş tellerini içeren tedaviler de uzun süreler gerektirebilir. Ancak fastbraces ile en az 3, en fazla da 12 ay içerisinde sonuç alınabiliyor. Diş teli uygulamalarında süreç iki aşamalı bir şekilde ilerliyor ancak fastbraces, bu iki aşamanın aynı anda yürütülebilmesine olanak tanıyor. Tel takma konusuna sıcak baksa da estetik kaygı duyan tüm hastalar, porselen braketin kullanıldığı kombinasyonlar ile klinikten mutlu bir şekilde ayrılıyor.

Gençler için okul, yetişkinler için de iş hayatı çoğu zaman yorucu oluyor. Haliyle insan, diş kontrolleri için vakit ayıramıyor. Ancak düzenli aralıklarla yapılması gereken kontroller, diş ve ağız sağlığı için hayati önem taşıyor. Hızlandırılmış ortodontinin farkı da burada hissediliyor. Tedavi süresinin azaltıldığı bu alanda hasta, gündelik yaşamın koşturması arasında bile tedaviye rahatlıkla yer ayırabiliyor. Bu tedavi yöntemi ile sağlıklı gülüşlere kısa bir süre içerisinde sahip olunabiliyor.

Galaksi Diş Kliniği, alanlarındaki uzmanlığını kanıtlamış diş hekimleri ile çalışır. Tedavilerin tamamında emin ellerde olan hastalar, teknolojinin getirdiği yenilik ve kolaylıklardan da faydalanabilir. Dijital ortodontinin en yeni olanaklarının sunulduğu Galaksi Diş Kliniği’dan tüm hastalar, mutlu ve memnun bir şekilde ayrılır.

Hızlandırılmış Ortodonti Fiyatları

Hızlandırılmış ortodontinin henüz geliştirilmekte olan bir tedavi yöntemi olduğu söylenebilir. Yöntem ve aletlerin günden güne iyileştirilmesi de hızlandırılmış ortodontiyi değerli kılan yönlerden biridir. Ortodonti dalının tamamında görülen değişken fiyat politikası, kendisini hızlandırılmış ortodontide de gösterir.

Hastanın ağız ve diş yapısı başta olmak üzere yapılacak yöntem, tedavi öncesi uygulanacak işlemler ve süreç de fiyat üzerinde etkilidir. Fiyatlandırma da dahil olmak üzere hızlandırılmış ortodonti sürecinin tamamı hakkındaki en net bilgi, ilk muayene sonrasında verilebilir. Uzman hekimlerimizin tüm süreç hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapacağından emin olabilirsiniz.

Hızlandırılmış Ortodonti hakkında sıkça sorulan sorular

Hızlı Ortodonti Tedavisi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Hızlandırılmış ortodonti tedavisi ücretleri yapılacak bölgeye, hastaya ve hekimin tedaviyi uygulayacağı tedavi yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir.

Hızlandırılmış Ortodontinin Avantajları Nelerdir?

Hızlandırılmış ortodonti, günümüzde ortodonti tedavileri arasında özellikle yetişkin hastalarda oldukça kullanılır hale gelen bir ortodonti türüdür. Yetişkin ortodonti hastaları, özellikle diş teli takma konusunda oldukça hassas olabiliyor; zira dişlerindeki tellerin onların imajını zedeleyeceğini, estetik açıdan onlara olumsuzluk sağlayacağını ve uzun vadede psikolojik olarak negatif etkiler yaratacağını düşünüyorlar. Bu nedenle işlemin daha kısa sürede tamamlanması için Hızlandırılmış Ortodonti tedavisini tercih ediyorlar.

Hızlandırılmış Ortodonti Tedavisi ağrılı bir süreç midir?

Uygulama seansı ve ara seanslar kesinlikle ağrısız ve basittir. Ancak, teller ilk takıldığında yanaklarda yaralar oluşabilir. Bu yaralar 1 hafta içerisinde kendiliğinden geçer ve genellikle tekrar oluşmaz.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Sürecinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Çene ve diş bozuklukları yaşayan hastalarımız, diş teli tedavisi konusunda oldukça endişeli olarak diş doktorlarına başvurmaktadır. Ortodonti uzmanı hekimler ise hastanın sağlıklı bir diş ve ağız yapısı için yavaş şekilde, emin olunarak yapılan tedaviden yana olsa da hastalar, dişlerinin hızlı bir biçimde estetiksel görüntüsüne kavuşması konusunda oldukça istekli oluyorlar.

Hasta Yorumları

Tedavi süreçlerinin her anında sizinleyiz.

Samimiyeti, güler yüzü ve işinin ehli olması, tecrübesini kalitesiyle yansıtması, tercih edilmeyi hak eden saygın doktor ve çalışanları ile sergiledikleri işleri ile taktir edilmeyi sonuna kadar hak ediyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim? ?

Fatma A.

Harika bir tedavi süreci geçiyorum Yasin bey ve ekibi muhteşemler:) Irmak hanim ve Tuğba hanıma ilgileri için teşekkür ediyorum.

Ebru E.

Dört dörtlük hasta karşılama , güler yüzlü çalışanlar, tedavinin güzel gitmesi daha ne istenir ki . Gülme sevincinizi tekrar kazanıyorsunuz .

Yasin U.

Kendisi ve ekibi samimi , güler yüzlü, hastalarına yardımcı olan bir diş hekimidir. Tedavi sürecimde bana çok yardımcı oldular hepsine minnettarım , içtenlikle tavsiye ediyorum

Onur E.