fbpx

Pembe Estetik

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik ya da pembe estetik diş tedavisi olarak adlandırılan süreçte diş etinin güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Pembe estetik, diş eti estetiğini ifade etmek için kullanılır. Uygulamada diş etlerine lazer yardımı ile müdahale edilir. Tedavi esnasında diş etlerinin bütünü göz önünde bulundurulur ve gereken yerlere gereken işlemler uygulanır. Seviye farklılıkları gözleniyorsa kısaltma ya da uzatma amacı ile kesimler gerçekleştirilebilir. Yukarıda sözü edilen gummy smile probleminde cerrahi müdahaleler yapılır. Cerrahi müdahaleler de yeterli olmazsa botox yöntemi de düşünülebilir.

Pembe estetik, diş hekimliğinin estetik diş hekimliği dalı altında çözüme kavuşturulan bir tedavidir. Diş etlerinin sağlıklı bir görünüme sahip olabilmesi için renginin portakal kabuğunu andıran bir tonda olması gerektiği belirtilir. Portakal kabuğuna benzetilen yalnızca renk değildir. Pürüzlü bir yapı ve parlak bir görünüm de diş etinin sağlıklı olduğunu gösterir, bu nitelemeler de portakal kabuğu ile ifade edilir. Diş etlerinin gülkurusu renginde ya da pembe renkte olması da sağlıklı bir yapının göstergesidir. Pembe estetik diş tedavisi oldukça basit işlemler gerektirdiğinden dolayı giderek popülerleşmektedir. Gülüş estetiğinizi maksimize etmeyi hayal ediyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle irtibat kurabilirsiniz. Galaksi Diş Kliniği, pembe estetik tedavisinde de tüm olanakları sunmaktadır.

Doktorunuza Danışın
Tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi alın

Pembe Estetik Diş Tedavisi

Pembe estetik diş tedavisi, temelde estetik amacı taşıdığından dolayı görselliği ön planda tutar. Ancak bu işlem için diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Yaprak diş kaplama, zirkonyum kaplama ya da kanal tedavisi gibi uygulamalar, sonrasında pembe estetiği de beraberinde getirebilir. Diş etlerinde bulunan problemler giderilir ve estetik operasyonlarına ancak bu şekilde başlanır. Tedavi süreci, hastanın diş eti durumuna göre değişiklik gösterir. İlk muayenenin ardından yapılan planlama ile birlikte gereken işlemler sırası ile yapılacaktır.

Diş etine yönelik yapılan estetik amaçlı işlemlerde rezektif ve rejenerasyondan bahsedilebilir. Rezektif işlemler diş etlerinin düzensizliği, yer yer büyümesi gibi problemler için yapılır. Bu işlemlerde diş eti, gerekli yerlerden lazer yardımı ile kesilir. Diş etinin kesilmesine gingivektomi adı verilir. Düzeltme işlemleri ise gingivoplasti şeklinde açıklanır. Sözü edilen bu işlemlerin problemi çözemediği durumlarda daha geniş çaplı bir tedavi uygulanabilir. Burada diş etinin yanı sıra diş çevresindeki kemiklere de şekillendirici dokunuşlar gerekir.

Diş estetiğine ilişkin bir diğer nokta, diş etlerinin çekilmesi sonucu oluşur. Diş etlerinin çekildiği durumlarda yapılan işlemlere ise rejenerasyon denir. Rejenerasyon işlemlerinde yeni doku oluşumunun yanı sıra tamir şeklinde özetlenebilecek müdahaleler de görülebilir. Diş etinin çekildiği bölgelere doku ilave edilir. İlave edilen bu doku ile diş boyları da ideal seviyelerine ulaşmış olur. Bu dokular, diş eti grefti olarak ifade edilir.

Porselen kaplamalar yalnızca dişlerde değil, diş etlerinde de kendisini gösterir. Diş eti çekilmesinin ileri boyutlarında cerrahi işlemler ile sonuç alınmayabilir. Telafi edilemeyecek bölgelerde diş etini taklit etme amacı ile porselen kaplama tedavisi uygulanır. Bu tedavi, diş eti efektli porselenlerden oluşur.

Pembe estetik diş tedavileri, oldukça kısa sürmektedir. Hastanın ağız yapısına ve ihtiyacına bağlı olarak değişen süre bazen birkaç dakikada sona erebildiği gibi 1 saati de bulabilir. Pembe estetik tedavi süresinin ortalama 30 dakika olduğu söylenebilir. Tedavi sonrasındaki bakım eksiksiz yapılırsa iki hafta gibi bir sürede tamamen iyileşme görülebilir. Hastanın tedavi sonrasında yapması gerekenler, dikkat etmesi gerekenler ve kaçınması gerekenler hakkındaki detaylı bilgi, uzman hekimlerimiz tarafından tedavi öncesi ve sonrasında açıkça ifade edilecektir.

Pembe Estetik

Sağlıklı bir gülüş için beyaz dişler, çoğu zaman yeterli olmaz. Ağız içerisindeki sağlık konusuna tek yönlü değil, çok yönlü bakmak gerekir. Bütüncül bir bakımda da diş etleri, en az dişler kadar önemlidir. Bazı insanlar, güldüklerinde diş etlerinin oldukça ön planda olmalarından şikayetçidir. Bu durum, gummy smile olarak ifade edilir. Ancak estetik amaçlı uygulamalar ile buna benzer problemlerin ortadan kaldırılması da mümkündür. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir gülüş için gerekli olan, diş ve diş etlerinin birbirleri ile uyum göstermesidir. Yakalanacak uyum ile hasta hem sağlıklı bir ağza kavuşur hem de psikolojik açıdan kendini bir hayli iyi hisseder. Sözünü ettiğimiz çözüm ise pembe estetikten geçer.

Pembe Estetik Diş Tedavisi Kimlere Yapılır?

Pembe estetik tedavisi, gülüşüne estetik bir güzellik katmak isteyen her yetişkine uygulanabilir. Estetiği zorunlu kılan problemler olabilir. Diş eti kanamasının yanı sıra seviye farklılıkları gibi durumlarda da mevcut yapı estetiği gerektirecektir. Yani estetik kaygı olsun olmasın, pembe estetik tedavisinin uygulanmasının tavsiye edileceği pek çok durum bulunur.

Pembe estetik tedavisi sonrası ağız ve diş yapısının yanı sıra diş eti yapısının da ideal hale getirilmesi sağlanır. Bu sebeple, diş uzunlukları arasında farklılık yaşayanlar için bu tedavi yöntemi önerilebilir. Pembe estetik ile problemli dişler de diğer dişlerle eşit seviyeye gelecektir. Ayrıca diş eti çekilmesi ya da iltihaplanması gibi durumlarda da estetiğe başvurulabilir. Bunun gibi problemlere maruz kalanlar için etkili olacak çözümlerden biri de pembe estetik tedavisidir. Tedavi süreci tamamen ağrısız bir şekilde ilerlediğinden dolayı özel bir hastalığa sahip olanların dahi pembe estetik yaptırmasında sakınca olmayabilir. Ancak bununla ilgili kesin kararı uzman hekimlerimiz verecektir.

Pembe Estetik Diş Tedavisi Fiyatları

Pembe estetik diş tedavisinin fiyatları, kişisel farklılıklar gösterir. Diş etindeki problemlerin boyutu, nedeni, bölgesi ve yapılacak işlemlerin yoğunluğu, fiyatın belirlenmesinde rol oynar. Lazer yardımı ile yapılan müdahaleler farklı fiyatlandırıldığı gibi porselen kaplama takılması gibi spesifik durumlarda da fiyatlandırma politikası değişecektir.

Ayrıca estetik için öncelikli olarak diş etlerinin kontrolü yapılmalıdır. Diş eti kanaması ve benzeri problemlere rastlanırsa ve tedavi edilecekse, genel fiyat biraz daha artacaktır. Bunların dışında cerrahi yöntemler de yeterli olmayabilir. Botox yöntemi, fiyatı değiştiren bir diğer kriter olarak düşünülebilir.

Galaksi Diş Kliniği ekibinde yer alan ve estetik dalında uzmanlaşmış olan diş hekimleri, tetkik teşhis aşamasının ardından sürecin tamamı hakkında bilgilendirme yapacaktır. Hangi işlemlerin uygulanacağı, tedavinin ne kadar süreceği, yapılacak işlemin detayları gibi tedavinin fiyatı konusunda da gereken bilgiler verilecektir.

Pembe estetik tedavisinin yapımını engelleyen birtakım istisnai durumlardan söz etmek mümkündür. Pembe estetik tedavisi düşünen hastaların 18 yaşından küçük olmaması gerekir. 18 yaşın altındaki gençlerin gelişimi henüz tamamlanmamış olabilir. Bu durumda yapılacak pembe estetik tedavisi, gelişim sürecini sekteye uğratabilir. 18 yaşın altındaki gençlere uygulanan pembe estetik tedavisi, sonrasında birçok komplikasyona da sebep olacaktır.

Pembe estetik tedavisini düşünenler iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, uzman diş hekimlerimizden bilgi alabilir. Sağlıklı bir gülüşün yanı sıra güzel görünen bir ağız yapısına da sahip olmak isteyenler kliniğimize gelebilir ve kısa bir süre içerisinde istedikleri görünümü elde edebilir. Galaksi Diş Kliniği’a gelen hastalar, buradan sağlıklı gülüşler ile ayrılır.

Pembe estetik hakkında sıkça sorulan sorular

Pembe Estetik Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gelişim çağını tamamlamış kişilerin yaşadığı, dişilerinin ve gülümsemesini beğenmemesi gibi durumlarda diş eti estetiği yani Pembe estetik kullanılabilir.

Gingivektomi estetik nedir?

Gingivektomi, diş etinin fizyolojik olarak düzeltilmesi, estetik bir görünüm kazanması için fazlalık olan diş etlerinin çıkarıldı Pembe estetik türüdür.

Rejeneratif estetik nedir?

Zarar görmüş diş eti dokularının; protein, mebra ya da kemik grefi kullanılarak tekrar yenilenmesi için desteklenme işlemi olan rejeneratif estetik bir Pembe estetik türüdür.

Diş etlerinde Botoks nasıl kullanılır?

Diş etlerinde sorun yaşanılan yerlerde daha estetik görünmesi için uygulanan bir Pembe estetik türüdür.

Pembe estetiğin türleri nelerdir?

Pembe estetik, Gingivektomi, Gingivoplasti, Rejeneratif, Kron boyu uzatma ve botoks uygulaması olarak, 5 ayrı türde yapılabilir.

Gingivoplasti estetik nedir?

Fazlalık olarak görülen diş etlerinin alınması ve asimetrik diş eti seviyelerinin düzenlenmesi için yapılan Pembe estetik türüdür.

Kuron boyu uzatma işlemi nasıl yapılır?

Dişlerdeki doku kaybı durumunda, çürük dişlerin diş eti altına uzanması durumda kuron boyu uzatılmaktadır. Fazla olan diş eti alınarak, kemikle yeniden şekillendirilir ve böylece dişleriniz daha uzun bir görünüm kazanır.

Pembe Estetik kimler tarafından kullanılabilir?

Gülüşünden memnun olmayanlar, diş etlerinden rahatsızlık duyanlar ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler Pembe estetik yöntemiyle daha hoş bir gülümsemeye sahip olabilirler.

Hasta Yorumları

Tedavi süreçlerinin her anında sizinleyiz.

Samimiyeti, güler yüzü ve işinin ehli olması, tecrübesini kalitesiyle yansıtması, tercih edilmeyi hak eden saygın doktor ve çalışanları ile sergiledikleri işleri ile taktir edilmeyi sonuna kadar hak ediyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim? ?

Fatma A.

Harika bir tedavi süreci geçiyorum Yasin bey ve ekibi muhteşemler:) Irmak hanim ve Tuğba hanıma ilgileri için teşekkür ediyorum.

Ebru E.

Dört dörtlük hasta karşılama , güler yüzlü çalışanlar, tedavinin güzel gitmesi daha ne istenir ki . Gülme sevincinizi tekrar kazanıyorsunuz .

Yasin U.

Kendisi ve ekibi samimi , güler yüzlü, hastalarına yardımcı olan bir diş hekimidir. Tedavi sürecimde bana çok yardımcı oldular hepsine minnettarım , içtenlikle tavsiye ediyorum

Onur E.